Способи збереження інформації з жорсткого диску

Не дивно, коли у деяких активних користувачів ПК знаходиться два, або більше, вінчестерів з різними інтерфейсами, що залишилися ще від старих ПК. При наявності інтерфейсу SATA переглянути дані на сучасному комп'ютері не важко. Приєднати можна безпосередньо до наявного ПК за допомогою стандартного пристрою, що продається в будь-якому спеціалізованому магазині. Складності виникнуть з інтерфейсом IDE з тієї причини, що в даний час в комп'ютерах цей інтерфейс вже не використовується. Наш сервіс допоможе Вам впоратися з цією проблемою, а крім цього виконати якісний і швидкий ремонт комп'ютера в Києві.

жорсткий диск

Варіанти збереження інформації без розбору ПК

Будь-який професійний збирач знає, як можна підключити жорсткий диск (або hdd) до наявного ПК. Однак найчастіше бажане можливо лише при розбиранні корпусу і кріплення вінчестера до материнської плати. У ситуації, що розглядається такий спосіб неприйнятний. Тоді оптимальне рішення - використовувати носій як зовнішній диск hdd, тобто флешку. Єдине, перед цим доведеться купити спеціальний перехідник, адаптер або зовнішній корпус.

Резюмуючи, можна виділити три способи вирішення проблеми:

  • просте підключення до комп'ютера;
  • підключення зовнішнього корпусу для жорсткого диска;
  • використання перехідника USB - SATA / IDE.

Чисто з технічної точки зору все виглядає як під'єднання через флеш-накопичувач, головне - запам'ятати, що при припиненні роботи з диском треба обов'язково зробити безпечне вилучення.

Просте підключення до комп'ютера

Вже з назви зрозуміло, що це найлегший спосіб, щоб зняти інформацію з жорсткого диска для якого не потрібне ніяке спеціальне налаштування комп'ютера. Однак реально він підійде виключно в цілях приєднання SATA-дисків, але, можуть виникнути складності, якщо замість стаціонарного ПК є ноутбук або моноблок. Легко ж прочитати жорсткий диск з інтерфейсом IDE в сучасних ПК неможливо.

Зовнішні корпуси для жорстких дисків

Зовнішній корпус - званий кишенею або коробкою для жорсткого диска, дозволяє підключати диск як зовнішній пристрій.

Перевага використання різного роду моделей корпусів полягає в можливості підключення по USB технологій 2.0 або 3.0 (остання відрізняється більшою швидкістю). Крім того, в пристрій для дисків з розміром 3.5" з легкістю монтується вінчестер і з 2.5".

Гаджет випускається як на один hdd, так і на два, що є безперечною перевагою при роботі одночасно з декількома вінчестерами.

З розглянутою функцією читання інформації з жорстких дисків впорається і док-станція, яка виконує зовнішнє підключення SATA дисків, іншими словами пристрій для підключення для hdd.

Серед позитивних характеристик адаптера для жорсткого диска виділяються:

  1. Сумісність з Windows 98SE / Me / 2000 / NT / XP / Vista / MAC OS 9.2 і вище.
  2. Наявність автоматичного збереження даних (backup).
  3. Можливість відкрити одночасно два вінчестери.
  4. Легкість безпечного відключення.
  5. Доступність використання додаткових флеш-накопичувачів.

Використання перехідника USB - SATA / IDE

З розглянутих способів, з'єднання за допомогою перехідника з ide на sata, і навпаки, є оптимальним. Перехідник дозволяє легко підключити диски до ПК. Вони також підтримують технологію USB 3.0, надаючи високу швидкість передачі даних. Вартість цього дива техніки становить близько 250 грн. (В інтернет-магазинах можна знайти дешевше 200 грн.).

Підключаючи usb перехідник, варто пам'ятати, що жорсткий диск в момент зчитування інформації знаходиться в нефіксованому стані, а значить, при роботі з ним необхідно бути обережним. При виникненні проблем, радимо негайно звертатися в наш сервіс, де досвідченими майстрами буде виконана , . діагностика комп'ютера,а також ремонт комп'ютера на дому.